לחצו לכניסה לתפריט
סגירת תפריט
תפריט ראשי

 

 

מערכת נגישות
  En
צרו איתנו קשר באמצעות הוואטסאפ
לחצו לחיוג מהיר
יצירת קשר - טופס משוב
בקרו אותנו בפייסבוק

חלונות בלגיים

 

חלק משמעותי בעיצוב של כל בית הוא החלונות שבו. חלונות מאפשרים כניסה של אור ואוויר, דבר שהופך את המגורים בבתים עם הקירות האטומים למהנים יותר, מאווררים יותר ונעימים יותר. בבתים רבים ניתן לראות דגמים רבים של חלונות, ובשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר שימוש בחלונות בלגיים, המוכרים בשפה המקצועית בתור "פרופיל בלגי". חלונות בלגיים עשויים מאלומיניום, ולא מברזל, כפי שניתן לטעות בשל העיצוב שלהם, דבר שמאפשר להם להיות עמידים לאורך זמן, הן בפני מזג האוויר והן בפני חלודה.

השימוש במונח "חלונות בלגיים" נוגע בעצם למסגרת החלון. המסגרת, כאמור, עשויה מאלומיניום, שהחליף את הברזל, בו היו משתמשים בעשורים האחרונים לצורך עיצוב החלונות הבלגיים. האלומיניום, כאמור, היא מתכת קלה לעיצוב שלא מחלידה ולכן היא עמידה לאורך זמן. ניתן להתקין חלונות בלגיים בכמעט כל סוגי המסגרות האפשריים, החל משימוש בצירים, מסילה או הרמה. חלונות בלגיים לא חייבים להיות סימטריים מבחינת המסגרת שלהם, כלומר ניתן לחלק את החלונות השונים לחלקים לא שווים ובכך ליצור מראה חדשני ומעניין. למרות העיצוב העדין של החלונות הבלגיים, מבנה החלונות הבלגיים חזק מאד. לנוחות הגדולה בשימוש בחלונות בלגיים ולשאר היתרונות שלהם, יש מחיר, כמובן – והוא לא נמוך. חלונות בלגיים הם חלונות אלומיניום מקצועיים ועיצוביים, ואת המסגרת מכינים בעבודת יד. לא כל מסגר יודע לעבוד עם חלונות בלגיים, על אחת כמה וכמה לייצר אותם.

 

 

חלונות בלגיים לבית

 

כאשר מתקינים חלונות בלגיים בבית, מומלץ להוסיף להם בידוד תרמי, כלומר – להשתמש בזכוכית מיוחדת. בגלל העובדה שהזכוכית היא המרכיב העיקרי בחלונות הבלגיים (שכן חלונות בלגיים מאופיינים במסגרת דקה ביחס לחלון עצמו), קיימת בעייתיות לשמור על החום והקור בתוך הבית. ברגע שאנו לא מוסיפים בידוד תרמי לחלונות בלגיים המותקנים בביתנו, יידרשו משאבים גדולים יותר על מנת לחמם את הבית ולקרר אותו, דבר המוסיף רבות להוצאות הבית בו מותקנים חלונות בלגיים.

 

 

חלונות בלגיים - שימושים שונים

 

חלונות בלגיים משווים לכל בית מראה עתיק וכפרי, בין אם מדובר בבניין מגורים או בבית פרטי. חלונות בלגיים מגיעים בדגמים גבוהים ורחבים במיוחד, ולכן לא יתאימו לכל בית. בשל כך עדיף להתייעץ עם אנשי מקצוע מוסמכים לפני התקנת חלונות בלגיים בבית. בשנים האחרונות ניתן לראות שימוש בחלונות בלגיים גם בעסקים שונים שהפן העיצובי שלהם חשוב, כגון בתי הארחה שונים, יקבים, בתי קפה, מסעדות ועוד. העיצוב של החלונות הבלגיים הוא דומיננטי מאד. התקנת חלונות בלגיים בבית חדש שנבנה היא קלה יותר, כיוון שניתן עדיין להתאים את העיצוב של הבית בהתאם חלונות הבלגיים. לעומת זאת, התקנת חלונות בלגיים בבתים קיימים, כלומר – החלפת החלונות הקיימים בחלונות בלגיים, היא עבודה קשה יותר בשל העובדה שלבית כבר יש עיצוב כלשהו. מעבר לכך רצוי מאוד שהעבודה תיעשה ע"י מתקין מורשה קליל. המטרה שלנו בתקנת חלונות בלגיים היא להוסיף לעיצוב של הבית, אולם עומס של אלמנטים עיצוביים שונים יכול דווקא להשפיע לרעה על מראה הבית שלנו, ולכן לפני ההתקנה חשוב לשקול את הנושא בכובד ראש.

 

 

 

בניית אתרים